strony responsywne

Strony internetowe, które nie mają wersji na urządzenia przenośne, będą wyświetlane niżej w mobilnych wynikach wyszukiwania. I to już niebawem. To więc ostatni dzwonek na to, by dostosować witrynę WWW do aktualnych wymogów Google.

Strony mobilne na szczycie rankingu

Google promuje strony internetowe przyjazne smartfonom i nie jest to niczym nowym. Od niemalże roku, gdy użytkownik zada wyszukiwarce zapytanie na smartfonie, na szczycie wyników wyszukiwania zobaczy serwisy dostosowane do wyświetlania na urządzeniach przenośnych. Jak się okazuje, nie były to ostatnie słowa internetowego giganta w tym temacie. Najbliższe zmiany zostały zapowiedziane na… już na pierwsze dni maja. Aktualizacja ma wzmocnić działanie czynnika rankingowego mobile-friendly. Google tłumaczy swoją decyzję troską o użytkowników mobilnej wersji wyszukiwarki.

Zależy nam na tym, by otrzymywali jak najlepsze rezultaty na swoje zapytania.

Klemen Kloboves, inżynier oprogramowania w firmie Google

Przetestuj swoją stronę

Jeśli nie wiesz, czy Twoja strona internetowa jest dostosowana pod aktualne wymagania wyszukiwarki Google, wykonaj test zgodności z urządzeniami przenośnymi. Jeśli po wykonaniu analizy wyświetli się komunikat „Rewelacja! Strona dostosowana do urządzeń mobilnych” to znaczy, że zmiany zaplanowane przez Google nie dotyczą Twojej strony WWW.

strony responsywne

Jeśli jest inaczej, skontaktuj się z Biurem Obsługi IThex. Dostosujemy Twoją stronę do wyświetlania na smartfonach.Co o tym myślisz?